Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av personlarm, larmmottagare och positionsfyrar.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling hyra av personlarm, larmmottagare och positionsfyrar till Kristianstads kommun med Larmcentralen i Kristianstad som främsta beställare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen