2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänst inom informations- och cybersäkerhet: Senior IT-säkerhetsspecialist
Beskrivning: Behov avser tjänst som senior it-säkerhetsspecialist för cybersäkerhetsarbete på nationell nivå, till exempel operativt it- säkerhetsarbete. Arbetet kan innefatta forensik, teknisk analys, omvärldsbevakning, dialog med och stöd till externa parter, dokumentation, samt andra aktiviteter kopplade till verksamheten såsom deltagande i projekt och verksamhetsutveckling. Ytterligare aktiviteter kopplade till ramavtalsområdet är att analysera, utreda och ta fram stödmaterial till FRA:s målgrupper gällande it-säkerhetsåtgärder. Dokumentet Utvärderingsmodell laddas upp med automatik "Hämta och bevaka denna upphandling" och därefter "Lämna anbud".
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127071:Lot:1