Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Termograferingstjänster
Referensnummer: 23/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71356100 Tekniska kontroller
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser flyg- och markburen termografering och omfattar bl. a kontroll och övervakning av driftsatta anläggningar inom energi och vatten, kontroll av fjärrvärmeanläggningar, transformatorer, isolatorer mm, läckageindikering på energi- och vattenanläggningar, kontroll av bränsle- och avfallslager.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60445000 Flygtjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen