Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Reklambyrå och Event.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Umeå.
Nuts-kodSE331 Västerbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal tecknas för 2 tjänsteområden: a) Innehållsproduktion – content marketing. Kreera och producera innehållsmarknadsföring som har till syfte att stärka dialogen med befintliga och potentiella målgrupper. b) Möten och evenemang – tjänster inom möten och evenemang.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79340000 Reklam och marknadsföring, 79952000 Evenemang
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.