Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ADMINISTRATIVA FÖRESKRIFTER EPC projekt strävande mot EBUP Upphandling av samverkansavtal för energibesparande underhållsprojekt
Referensnummer: 21/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.1.4.
Kort beskrivning
Ansökningsinbjudan i förhandlat förfarande, EPC projekt strävande mot EBUP Upphandling av samverkansavtal för energibesparande underhållsprojekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen