339729-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lidingö: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem (DIS) för tekniska konsulter till Käppalaförbundet
Referensnummer: KF2021-134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem avseende tekniska konsulter till Käppalaförbundet.
Se upphandlingsdokumenten för detaljer.
Välkomna med era ansökningar!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen