339732-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem till Servicecenter
Referensnummer: Kst 2023/166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun inbjuder härmed leverantörer till att inkomma med anbud i denna upphandling avseende Ärendehanteringssystem till Servicecenter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av Ärendehanteringssystem till Servicecenter under avtalstiden.