Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsentreprenad Utemiljö SO 1-6 2021-2022
Referensnummer: 2021-00071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningsentreprenad Utemiljö SO 1-6 2021-2022.
Tillsyn och skötsel samt avhjälpande underhåll av utemiljö med tillhörande utrustning och dagvattenbrunnar.
Beredskap, jour och utförande av snöröjning och halkbekämpning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 6
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 6
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/10/2021Slut: 30/09/2023
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6