339743-2017 - ResultatSverige-Avesta: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial Avesta Norberg Skinnskatteberg.
Referensnummer: 16-109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sjukvårdsmaterial.
Upphandlande myndighet:
Avesta kommun, org. nr 212000-2262,
Norbergs kommun, org. nr 212000-2072,
Skinnskatteberg kommun, org. nr 212000-2023.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141110 Förbandsartiklar, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen