Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienpapper, plast och serveringsprodukter.
Referensnummer: UH-2017-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
I upphandlingen ingår Skellefteå kommun och Västerbottenteatern AB.
Papper, plast- och serveringsartiklar uppgår till ett värde av ca 4 milj. SEK under 2016.
Måltidsförpackningar uppgår till ett värde av ca 1 milj. SEKunder 2016.
Leveransadresser enligt bilaga.
Angivna kvantiteter kan variera såväl för enskild artikel som mellan olika artiklar under avtalstiden, några volymer garanteras inte.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Papper-, plast- och serveringsprodukter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 19520000 Plastprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Måltidsförpackningar uppgår till ett värde av ca 1 milj. SEK under 2016.
Måltidsförpackningar
Del nr: 2