339750-2023 - ResultatSverige-Henån: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Byggtjänster
Referensnummer: Dnr. 01-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Orust kommun, i samverkan med Stiftelsen Orustbostäder, upphandlar ramavtal avseende byggtjänster inom beställarens fastighetsbestånd i Orust kommun.
Beställaren avser att teckna ramavtal med högst tre entreprenörer.
Ramavtalstiden är ett (1) år med möjlighet till förlängning med ett (1) år per gång upp till totalt fyra (4) års ramavtalstid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen