339765-2026 - Resultat
Sverige – Enteral nutrition – 2023 Nutritionsprodukter Region Norrbotten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2023 Nutritionsprodukter Region Norrbotten
BeskrivningUpphandling avser förbrukningsprodukter inom nutrition. Omfattas av; *Kostnadsfritt, webbaserat förskrivarstöd * Lagerhållning av avtalat efterfrågat sortiment av livsmedel med medicinskt ändamål samt direktleverans till patient i ordinärt boende/utlämningsställe. * Leverans av sammantaget, avtalat sortiment som beställs till Region Norrbottens sjukvårdsinrättningar samt till kommunernas särskilda boenden ska levereras till regionens huvudlager i Boden, Länsservice.
Intern identifierare22/161
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33692300 Enteral nutrition
Ytterligare klassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33692200 Produkter för parenteral nutrition, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk, 42122411 Nutritionspumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000