339779-2017 - ResultatSverige-Landskrona: Ventilationskanaler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39563530 Ventilationskanaler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser akuta och planerade åtgärder för ventilationsreparationer. Uppdragen består av reparationer av befintliga ventilationssystem. Arbeten vid ny, om- och tillbyggnationer samt projekteringar kan bli aktuella. Vidare omfattas jour på kvällstid och helger.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39563530 Ventilationskanaler, 45331210 Installation av ventilation, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen