339820-2016 - ResultatSverige-Luleå: Bussar för kollektivtrafik
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussar till Luleå Lokaltrafik AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Luleå.
Nuts-kod SE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Avtal är nu tecknat i upphandlingen av bussar till LLT.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34121100 Bussar för kollektivtrafik
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.