339825-2016 - ResultatSverige-Helsingborg: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för ärendehantering och CRM.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Öresundskraft AB upphandlar konfigurerbart standardsystem för Ärendehantering och CRM.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72222300 IT-tjänster, 48000000 Programvara och informationssystem, 48333000 Programvara för kontakthantering, 48445000 Programvara för kundhantering, 48517000 IT-programvara
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.