339829-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Programvaruutvecklingstjänster för finansiella system
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomi- och inköpssystem
Referensnummer: 2021-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212442 Programvaruutvecklingstjänster för finansiella system
II.1.4.
Kort beskrivning
Ansökan om att lämna anbud avseende Ekonomi- och inköpssystem.
•Borgholms kommunkoncern
•Emmaboda kommunkoncern
•Högsby kommun
•Hultsfreds kommun med koncernbolag.
•Kalmarsunds gymnasieförbund
•Kalmar kommunkoncern
•Mörbylånga kommun
•Ölands kommunalförbund
•Torsås kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48442000 Programvara för finansiella system, 48445000 Programvara för kundhantering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen