See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leveransavtal Maskinvara för optisk validering av biljetter
Beskrivning: Huvudavtalet omfattar leverans av utrustning som, när dessa utrustningar försetts med programvara, kan validera biljetter optiskt, med den utformning som anges i avtalet och till avtalet hörande bilagor. Utöver leveransen av utrustning omfattar även avtalet leverans av tjänster samt åtagande efter leverans förknippade med leveransen av utrustningarna. Förlängning av befintligt avtal genom kompletterande beställning görs för att säkerställa support och underhåll av trafikförvaltningens validatorer som används av buss, spår och sjö för validering av biljetter. Nytt tilläggsavtal omfattar fortsatt möjlighet att få löpande support och underhåll på våra validatorer fram till 31 december 2026 då huvudavtalet (TN 2019-0078) löper ut. Detta meddelande avser ändring på föregående meddelande.
Intern identifierare: TN 2024-1053
Föremålet för upphandlingen
Huvudklassificering (cpv): 30123100 Maskiner för biljettkontroll
Ytterligare klassificering (cpv): 50317000 Underhåll och reparation av maskiner för biljettkontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000