339863-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Diverse brandskyddsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskyddsutrustning med tillhörande tjänster samt utbildning inom brandskyddsområdet
Referensnummer: SF 2022/555
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44480000 Diverse brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp, service och underhåll av brandsläckare, utrymningsplaner, rökluckor, brandtätning och andra produkter kopplade till brandskydd. Upphandlingen omfattar även utbildning i systematiskt brandskyddsarbete samt första hjälpen med hjärt-lungräddning. Observera att upphandlingen är indelad i två delområden med tre avtalsområden.