2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Hantverkstjänster - Fackområde Bygg
Beskrivning: Ramavtal Hantverkstjänster - Fackområde Bygg
Intern identifierare: KS2025/281-9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211200 Byggnation av servicehus, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211310 Byggnation av badrum, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000