Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande reparationer och underhåll av kedjetransportörer för Gävle Kraftvärme AB.
Referensnummer: 6735
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42417200 Transportörer
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42417200 Transportörer, 42419800 Delar till transportörer, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen