Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riksfärdtjänst.
Referensnummer: KS-2017-441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63512000 Försäljning av färdbiljetter och förmedling av paketresor
II.1.4.
Kort beskrivning
Resebyråtjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63512000 Försäljning av färdbiljetter och förmedling av paketresor, 63520000 Transportförmedling