340138-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård inklusive Servicetjänster
Referensnummer: FM2020-16954
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogad upphandlingsdokumentation i ärende FM2020-16954 med benämning Lokalvård inklusive Servicetjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kontraktsområde Norr
Del nr: 01
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 79992000 Receptionstjänster, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård inklusive servicetjänster i olika utsträckning i kontraktsområde Norr.
Kontraktsområde Syd
Del nr: 02
90900000 Städning och renhållning, 98341140 Vaktmästartjänster, 79992000 Receptionstjänster
Lokalvård inklusive servicetjänster i olika utsträckning i kontraktsområde Syd.