Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster för utskrift av utgående handlingar samt elektroniska fakturor
Referensnummer: KS-UH/2020:3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänster för utskrift av utgående handlingar samt elektroniska fakturor under en avtalsperiod på två (2) år med möjlighet till förlängning upp till två (2) år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar utskrift av utgående handlingar/fakturor och distribution av pappersfakturor, elektroniska fakturor via internetbank, Svefaktura/PEPPOL, e-post och digital brevlåda samt dokumentarkiv för arkiverade fakturor och kundportal.