340222-2020 - ResultatSverige-Luleå: Reklamrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Sociala mediatjänster, Region Norrbotten
Referensnummer: 20/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79341100 Reklamrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar strategisk rådgivning och employer branding inom sociala medier samt annonsering i sociala medier för leverans till Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen