Kompletterande upplysningar
I upphandlingen valde 21 stycken företag att lämna anbud. Upphandlingen var indelad i tre stycken delområden. Se fördelningen av anbuden inom respektive delområde nedan:
Delområde 1 - Bemanningspool inom kundtjänst
Totalt inom 13 stycken anbud, varav åtta anbud inkom från små/medelstora företag.
Delområde 2 - Personal inom ledande positioner samt inom ekonomi, juridik, HR, m.m.
Totalt inkom elva stycken anbud, varav åtta anbud inkom från små/medelstora företag.
Delområde 3 - Personal inom fastighetsanknutna tjänster
Totalt inom sex stycken anbud, varav fem anbud inkom från små/medelstora företag
2. Brightmill AB, 556861-8697 (se adress längre upp i annonsen)
2. Real Competence Svenska AB, 556583-2564 (se adress längre upp i annonsen)