340243-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av visst flygsäkerhetsmaterial
Referensnummer: 21-00663
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket inbjuder härmed att lämna anbud på service och underhåll av visst flygsäkerhetsmaterial. Sjöfartsverket utför livräddande uppdrag med helikoptrar över sjö och hav. För att kunna genomföra dessa uppdrag på ett säkert sätt, används material som bl.a. livflotte, selar, flytvästar, nödluftsflaska, lyftande utrustning samt övrigt material.
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50600000 Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen