340245-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Behandling av matavfall från hushåll och verksamheter
Referensnummer: ABV 2021/0279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mottagning och behandling av separat insamlat matavfall som utgör
Kommunalt avfall från hushåll och verksamheter.
Behandling av avfallet ska utföras enligt krav i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen