34029-2021 - ÄndringSverige-BODEN: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsklippning och grönyteskötsel 2020
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar grönyteskötsel av Stiftelsens fastigheter.
Beställaren avser teckna ramavtal med en (1) entreprenör avseende gräsklippning och grönyteskötsel
För hela fastighetsbeståndet.
Volymer
Stiftelsen köper in tjänster för ca 1 miljon per år.
Ramavtalets volym är beroende av väderlek och Beställaren kan därmed inte garantera någon volym.