See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Server-lagring-nätverk
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med en leverantör för löpande leveranser av serverhårdvara, lagringslösningar, nätverksutrustning samt datahallsutrustning och därtill förknippad mjukvara samt tillhörande tjänster enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten med tillhörande bilagor.
Föregående meddelande: 013707-2021
Intern identifierare: UPPH2021-00295
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32412110 Internetnätverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000