2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hälso- och läkarundersökning räddningstjänstpersonal 2027
Beskrivning: Upphandlingen omfattar läkarundersökning av operativ personal, varav majoriteten rök- och kemdyker och ett tiotal arbetar med mast- och stolparbete enligt AFS 2023:13. Därutöver tillkommer dagtidspersonal inom Jämtlands räddningstjänstförbund.
Intern identifierare: 26/22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000