340310-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Färgskärmar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationsskärmar
Referensnummer: 2.2-4083-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32323100 Färgskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
SiS upphandlar ramavtal för inköp av digitala informationsskärmar med tillhörande tjänster. Upphandlingen avser produkt inklusive mjukvara, installation, driftsättning, managering.
Upphandlingen avser leverans i samtliga orter där SIS har verksamhet. Anbuds lämnas på hela upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32323100 Färgskärmar, 32351200 Skärmar, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 30231300 Bildskärmar, 48810000 Informationssystem, 72210000 Programmering av programpaket, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser leverans av informationsskärmar inklusive mediaspelare och nödvändiga kringtjänster. SiS efterfrågar komplett system.