340314-2017 - ResultatSverige-Norrtälje: Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Data – El-installatör.
Referensnummer: KS 17-763
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen söker därför en partner inom data och el-installationer med bred kompetens och erfarenhet som kan vara kommunens leverantör under avtalsperioden. Uppdrag kan komma att avropas som löpande timmar, fastprisuppdrag, abonnemangstjänster, produkter eller en kombination av ovanstående.
Den partner man är ute efter ska vara flexibel, kunna hantera olika media såsom data, el och kyla, kunna rycka ut med kort varsel och van vid en IT-avdelnings krav samt ha förståelse för den krävande skolmiljön.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314300 Kabelutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen