Huvudsaklig CPV-kod 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett DAM-system (Digital Asset Management) för hantering av mediafiler. Systemet ska underlätta hela arbetsflödet kring mediafiler, och även stödja integrationer med andra IT-system inom SHM (samlingsförvaltningssystemet Adlib, Wordpress och det kommande "sök i samlingarna")