2. Förfarande
Förfarande
Titel: Demontering av hyllsystem, Härnösand
Beskrivning: Riksarkivet inbjuder härmed företag att lämna anbud på demontering av arkivhyllor/hyllsystem på två adresser i Härnösand.
Intern identifierare: RA-KS 2026/00417
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 14910000 Återvunna returråvaror av metall, 14920000 Återvunna returråvaror av icke-metall, 45111100 Rivning, 45262670 Metallbearbetning, 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000