Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utvecklingsprogram för Medicinsk ansvarig sjuksköterska och medicinsk ansvarig rehabilitering och verksamhetschef HSL Utvecklingsprogram Socialt ansvarig samordnare
Referensnummer: 22/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Två utvecklingsprogram ett som vänder sig till MAS, MAR och verksamhetschef inom Hälso- och sjukvård och ett som vänder sig till Socialt ansvarig samordnare, kvalitetsledare och utvecklingsledare. Utvecklingsprogrammen ska tydliggöra ansvaret och visa på hur kommunen kan agera för att utveckla kvalitet och säkerhet i vård och omsorgsverksamhet samt socialtjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79632000 Utbildning av personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen