340465-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Service och underhåll av hissar och lyftbord samt motordrivna portar
Referensnummer: KS 2022/0261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av service och underhåll av hissar och lyftbord samt motordrivna portar
Upphandlingen är delad i två anbudsområden:
Anbudsområde 1: Service och underhåll av hissar och lyftbord
Anbudsområde 2: Service och underhåll av motordrivna portar
Anbud kan lämnas på ena eller båda anbudsområdena.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 Hissar och lyftbord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument.
Anbudsområde 2: Motordrivna portar
Del nr: 2