Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grundläggande- och orienteringskurser inom Vuxenutbildning.
Referensnummer: 2017:68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknads- och socialnämnden i Borlänge kommun upphandlar grundläggande- och orienteringskurser inom vuxenutbildningen. Beställaren kommer att teckna avtal med tre rangordnade leverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetsmarknads- och socialnämnden i Borlänge kommun upphandlar grundläggande- och orienteringskurser inom vuxenutbildningen. Beställaren kommer att teckna avtal med 3 rangordnade leverantörer.