340520-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fjärrvärme- och fjärrkylacentraler
Referensnummer: 20/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fjärrvärme- och fjärrkylacentraler samt tillhörande produkter, system och tjänster, för installation i primära fjärrvärme- och fjärrkylsystem. Avtalet omfattar även större växlarenheter, styr- och regler samt övervakningsutrustning. Vidare även supporttjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42530000 Delar till kyl- och frysutrustning samt värmepumpar, 45251250 Anläggningsarbeten för fjärrvärmecentral, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen