340546-2018 - ÄndringSverige-Sundbyberg: Rörledningar för dricksvatten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Schaktarbete VA och Sopsug
Referensnummer: UH-2018-57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44162500 Rörledningar för dricksvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar följande:
— Schaktningsarbete VA och sopsug
— Schaktning för nyläggande av sopsugsledningar
— Transport av schaktmassor
— Beredskap med 1 st. grävmaskin och 1 st. lastbil