340571-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Strategiska och kreativa kommunikationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategiska och kreativa kommunikationstjänster
Beskrivning: Skellefteå kommun inbjuder anbudsgivare att härmed att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende Strategiska och kreativa kommunikationstjänster. Syfte och mål med upphandlingen Syftet är att säkerställa varumärkes- och kommunikationsmål för Skellefteå kommun, vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom Strategiska och kreativa kommunikationstjänster. Eftersom uppdraget är tvådelat i både strategiska och konceptuellt kreativa tjänster, ser vi det som en fördel att anbudsgivare med dessa spetskompetenser och som har en gedigen erfarenhet av att samarbeta, väljer att lämna ett gemensamt anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92928:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79341000 Reklam