340572-2021 - ÄndringSverige-Västerås: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av vägar, torg- och parkytor
Referensnummer: TN 2020/00819-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster avseende besiktning på allmän platsmark inom tre kompetensområden, vägar, torg- och parkytor, offentlig belysning i utomhusmiljö samt lek- och aktivitetsytor.