340607-2025 - Resultat
Sverige – Larmövervakningstjänster – Trygghetslarm - Särskilt boende
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrygghetslarm - Särskilt boende
BeskrivningUppdraget omfattar att införa och tillhandahålla en tjänst för trygghetslarm på Huddinge kommuns äldreboenden i egen regi. Leverantören ska garantera en komplett leverans av Trygghetslarm för särskilda boenden inom äldreomsorgen, inklusive licenser, införande, drift, vidareutveckling, service och support samt installation av komponenter och tillbehör som möjliggör larmkedjans funktion.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109760:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem