Typ av upphandlande myndighet Annan typ: landsting
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala utrustningar.
Referensnummer: UE/160069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192410 Tandläkarstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal på landstingets behov av medicintekniska produkter för dentalt bruk såsom behandlingsstolar och unitar, operationsbelysningar, micromotorer, turbinvinkelstycken, hand- och vinkelstycken samt service/reparationer på dito.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen