34065-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Optikertjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Optikertjänst
Referensnummer: RJL 2019/2367
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser synundersökningar samt bildskärms-, skyddsglas-, kikar-, blyskydds-, lupp och prismaglasögon. Upphandlingen omfattar även tillhörande optikertjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33735100 Skyddsglasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen