340658-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilar - korttidshyra
Referensnummer: 2019-068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av hyrbilar till Region Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall. Denna upphandling kommer att ligga till grund för rangordnade avtal enligt information i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen