2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måltidstransporter
Beskrivning: Upphandling gällande måltidstransporter av varmmat, från tillagningskök till mottagningskök inom Sala Kommun.
Intern identifierare: KS 2026/256
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Måltidstransporter av varmmat
Intern identifierare: 1887016-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran - Uteslutning och kvalificering av anbudsgivare
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran ska inte fylla i del "Egenförsäkran (ESPD)".
Intern identifierare: 1887017-1