34071-2021 - ÄndringSverige-SÖDERTÄLJE: Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetskonsulter/Mäklare Södertälje, Telge, Katrineholm och Nykvarn
Referensnummer: TI 2019-2129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att samordna beställarnas behov av fastighetskonsulter/mäklare för olika
Typer av tjänster rörande bostadsfastigheter, kommersiella fastigheter, samhällsfastigheter inklusive
Kommunala fastigheter för Södertälje, Telge, Nykvarn och Katrineholm.