340756-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Eldistribution och tillhörande tjänster – Upphandling av Ramavtal för kontrollprogramsorganisation omgivningspåverkan för Anneberg – Skanstull (City Link)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Ramavtal för kontrollprogramsorganisation omgivningspåverkan för Anneberg – Skanstull (City Link)
Beskrivning: Upphandling av Ramavtal för kontrollprogramsorganisation gällande omgivningspåverkan för Anneberg – Skanstull (City Link) kabeltunnel.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113891:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65320000 Drift av elektriska anläggningar, 65310000 Eldistribution, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313450 Miljöövervakning för bygg- och anläggningsarbeten, 90714500 Miljökvalitetskontroll, 90714600 Miljösäkerhetskontroll