Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urea 98 %
Referensnummer: 1004246969
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören åtar sig att leverera Urea 98 % till Vattenfall AB Heats anläggning i Uppsala.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24000000 Kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolymen kan komma att uppgå till 850 ton per år för anläggningen, vilket innebär att den totala takvolymen under kontraktstiden kan komma att uppgå till 3 400 ton för anläggningen.