340900-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rekryteringstjänster – Rekrytering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekrytering
BeskrivningUpphandlingen, DIS, omfattar rekrytering av chefer och specialister.
Intern identifierareKS/2023:293
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelIT, ekonomi, HR, juridik samt administration
BeskrivningOmrådet täcker in även upphandling, säkerhet och andra undergrupper till rubrikens tjänster
Intern identifierareIT, ekonomi, HR, juridik samt administration
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTeknik, fastighet, anläggning, vatten- och avlopp.
BeskrivningRekrytering
Intern identifierareTeknik, fastighet, anläggning, vatten- och avlopp.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelStadsbyggnad
BeskrivningOmrådet omfattar trafik, miljö, kulturmiljö, översiktlig planering, detaljplanering, mark- och exploatering samt eventuellt andra grupper inom stadsbyggnad.
Intern identifierareStadsbyggnad
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelVård och omsorg
Intern identifierareVård och omsorg
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelFörskola och skola
Intern identifierareFörskola och skola
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelCHEFER
BeskrivningOmrådet omfattar rekrytering av chefer på samtliga nivåer inom hela kommunen.
Intern identifierareCHEFER